День соціального працівника в Каховському геріатричному пансіонаті

Шановні колеги!

Прийміть найщиріші вітання з нагоди професійного свята

– Дня працівника соціальної сфери

 День працівника соціальної сфери

День працівника соціальної сфери

Щодня Ви даєте прихисток та надію тим, хто потрапив у важкі життєві обставини, допомагаєте людям повірити у власні сили. Ваша самовіддана праця є запорукою утвердження в нашій країні високих соціальних стандартів життя.У цей святковий день зичимо усім міцного здоров’я, щастя, нових творчих планів і задумів, невичерпної енергії, мудрості та оптимізму, сили у виконанні почесної місії – творіння добра на благо захисту інтересів людей.Нехай професіоналізм та життєвий досвід і надалі будуть Вашими надійними порадниками у всіх починаннях в ім’я процвітання України.

З повагою Директор Каховського геріатричного пансіонату,депутат Херсонської обласної ради   V-VI скликання                          Є. Шиліна

 DSC_3581

За Аристотелем, добрий вчинок – вчинок, зроблений згідно з власною природою людини, котра прагне моральної досконалості.«Доброчесна людина діє справедливо або стримано не тому, що ії зобов’язує закон, а тому, що вона щиро прагне так діяти».Ці слова великого мислителя цілком можна віднести до одного з головних принципів соціальної роботи, в якій моральні аспекти завжди були стрижнем людських взаємостосунків.Люди за своєю природою – істоти соціальні, тож і взаємозалежні: «жодна людина не є островом». І кожен із нас, опинившись у непростій життєвій ситуації, має право розраховувати на підтримку та допомогу.

Хтось її отримує від рідних і близьких. Але для найуразливіших – людей з порушеннями здоров’я, самотніх стареньких, яким немає на кого сподіватись, єдина надія – на державу, на соціальних працівників.

Соціальна робота – це піклування про людей, які перебувають у скрутному становищі, професійна (а не просто емоційна) реакція на їхні психологічні, соціальні та практичні проблеми.В основі цієї професії – високі моральні принципи, сформовані на загальнолюдських цінностях. Адже людям, як правило, потрібні не лише порада чи матеріальна допомога, а розуміння, повага, щире співчуття, здатні зцілювати людську душу. І в цьому, мабуть, і найголовніша особливість однієї з найгуманніших професій, що не лише вирізняє, але й підносить її над іншими.Моральні критерії та їх практична реалізація – не просто ідеали. Це – засади професійної соціальної роботи, орієнтири для прийняття рішень. І практика соціальної роботи будується на розумінні того, що соціальний працівник і клієнт виступають рівними  партнерами в процесі пошуку найоптимальнішого розв’язання наявних проблем.Якісне соціальне обслуговування має задовольняти потреби людини, не принижуючи її гідність. Іншими словами, це такий рівень послуг і допомоги, якими б кожен із нас міг із задоволенням скористатися. Саме так має бути побудована робота закладів соціальної сфери.Так сьогодні працює більшість установ і працівників. І тихе «спасибі», що звучить із вуст самотньої людини, яку з турботою і любов’ю доглядають, найвища відзнака за їхній професіоналізм.Соціальні працівники – повноважні представники держави, покликані на практиці втілювати ефективну  політику соціального захисту. Тому незалежно від рангу – мають бути і психологами, і педагогами, і турботливими та терплячими вихователями, спроможними допомогти людині стати «на ноги», опанувати фах, зайнятися творчістю, жити повноцінно.І вони це з успіхом роблять.А те, що з року в рік ця професія набуває в суспільстві все більшої ваги, зростає її імідж, свідчить: люди, котрі її обрали своїм фахом, повною мірою оволоділи головними принципами і щодень впроваджують їх у своїй нелегкій, але відповідальній і почесній роботі.

День соціального працівника в Каховському геріатричному пансіонаті, як і інші святкування, котрі традиційно відбуваються у цих стінах, пройшов на «відмінно». Тим паче, що співпав він і з ювілейною, 95-ю річницею утворення закладу. 

IMG_20161104_170046
За столиками – ветерани соціальної роботи, у залі – сьогоднішні працівники пансіонату, гості з найкращими поздоровленнями та сюрпризами. Не менше чудових сюрпризів було і з боку ведучих та керівника закладу – Євгенії Шиліної – для своїх колег і гостей.

DSC_2826
     Грамоти різних рівнів, «червона доріжка» для кращих із кращих у своїх номінаціях, подарунки, прекрасні торти, легке біле вино, солодощі, щирі, добрі слова – всього було вдосталь, як і гарного настрою та наснаги. Вручення домінантам стрічки «Визнання 95», квіти, торти, премія, а саме таким соціальним працівникам як Кравченко Наталія Анатоліївна, Заремба Людмила Геннадіївна, Семененко Галина Андріївна, Авраменко Аліна Сергіївна, Таран Надія Володимирівна, Оніщенко Світлана Іванівна. IMG_20161104_160521 DSCN1572
    А ще – музичні поздоровлення від давніх друзів: хореографічного колективу «Веселушки» Каховського міського центру дитячої творчості й Новокаховського вокального ансамблю «Перлина Таврії». Маленькі й дорослі артисти постаралися на славу!
     Свято однієї з найгуманніших і найпотрібніших на землі професій стало подякою всім, хто обрав для себе нелегкий, іноді непомітний і невдячний, шлях допомоги ближнім. А таких, хто йде цим шляхом у пансіонаті, – переважна більшість. І навіть уже є цілі сімейні династії, загальний стаж роботи яких складає понад 75 років – це молодші медсестри, які продовжують працювати: Бокій Ганна Григорівна – 11 років, Лущак Людмила Анатоліївна – 22 роки, Бокій Олена Анатоліївна – 18 років, Сугак Тетяна Вікторівна – 9 років. Їм – низький уклін і побажання сил, натхнення, гідної оцінки оточуючих і справжнього щастя.

 DSCN1505